Onze Nautical First Aid-cursus zit er bijna op – en wat een traject was het. De voorbije weken doken de deelnemers in een reeks realistische en uitdagende scenario’s, helemaal afgestemd op de realiteit op en rond het water.
Van ernstige bloedingen en letsels aan boord tot evacuaties en communicatie onder druk: elke oefening vroeg scherpte, samenwerking en daadkracht. Precies zoals het er in het echt aan toe kan gaan.
Bekijk de fotoreeks op de Facebookpagina en proef de sfeer van leren door te doen.
Goed nieuws voor wie vooruit wil plannen: de data voor 2026 liggen vast. De opleiding bestaat uit verschillende modules die samen een stevig en praktijkgericht geheel vormen.
Module 1
Module 2
Examen (Bedrijfs)eerstehulp
Module 3
Ontdek op de website wat elke module precies inhoudt en hoe ze op elkaar aansluiten.
Je kan je nu ook al inschrijven voor de EmergenSEA Veiligheidsdag op 7 februari. Verwacht geen klassiek theoriedagje, maar een intensieve en inspirerende praktijkdag voor iedereen die veiligheid op en rond het water belangrijk vindt.
Zoals steeds werken we met kleine groepen voor maximale interactie en met materiaal uit de praktijk. De workshopvoorkeuren worden binnenkort bevraagd en later toegewezen.
Hou je van water, actie en samenwerken onder druk? Wil je écht bijdragen aan veilige zeilwedstrijden en watergebonden events? Dan is het Race & Rescue Team misschien wel iets voor jou.
Je hebt geen voorkennis nodig — motivatie en teamspirit zijn het belangrijkst. Wij zorgen voor begeleiding, opleiding en praktijkervaring op het water.
Er is ruimte om te groeien in je rol, op je eigen tempo: van crew tot schipper of oppervlakteredder.
Klinkt dit als iets voor jou?
Sluit je aan bij het Race & Rescue Team en draag mee bij aan veilige, vlot georganiseerde wateractiviteiten.
Samen maken we het verschil.